Karol Serwin szesnasty na Mistrzostwach Świata

Ósme miejsce w drużynie i szesnas- te w klasyfikacji indywidualnej „Elity 20” to osiągnięcia Karola Serwina z KM Champion Świdnik, najlepszego polskiego cyklotrialisty, w odbywających się we włoskim Val di Sole Mistrzostwach Świata.
– Rywalizacja odbywała się w pięknym naturalnym terenie w obliczu górskich szczytów. Trasa zawodów była zbliżona do starszej wersji trialu: skały w pięknych potokach, korzenie i bale drewniane. W drużynie startowaliśmy pierwszy raz od ośmiu lat. Pomimo okrojonego składu – dwóch zawodników nie przyjechało do Włoch z powodu kontuzji – osiągnęliśmy dobry wyniki – relacjonuje Karol Serwin.
W rywalizacji indywidualnej zawodnicy mieli do pokonania trzy rundy po pięć odcinków. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Karol Serwin po zaciętej walce zajął ostatecznie 16. miejsce, najlepsze z Polaków.
Dawid Wacławczyk był 22., a Marek Bielówka nie ukończył zawodów z powodu kontuzji dłoni.
Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” Karol Serwin serdecznie dziękuję sponsorom, dzięki którym mógł wystartować we Włoszech, a także w tym roku rywalizować w pozostałych zawodach: Gminie Miejskiej Świdnik, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, Trialmania.pl – Państwa Kasprzak, Krysmar – Państwa Chorębała, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Under Armor, Echo Bikes, Trialshop.pl, GripGrab, Sparcie Gym Świdnik. BAS

Wyniki
Mistrzostwa Świata w trialu rowerowym Elita 20”
1. Abel Mustieles (Hiszpania)
2. Benito Ros (Hiszpania)
3. Ion Areitio Agirre (Hiszpania)

16. Karol Serwin (Polska, KM Champion Świdnik)