Kawałek do remontu

Droga wojewódzka 816, która biegnie wzdłuż wschodniej granicy kraju, ma znaczenie strategiczne. Mimo tego stan szosy w wielu miejscach jest tragiczny. Wkrótce na jednym z najgorszych odcinków pojawi się nowy asfalt.

O remont drogi wojewódzkiej tzw. nadbużanki postulują wszystkie samorządy, przez których teren przebiega ta trasa. Nawierzchnia jest tak zniszczona, że w niektórych miejscach są tylko same łaty. Do tego dochodzą przełamania, zapadliska i koleiny przy krawędziach. – Potrzeby są ogromne, ale też nigdy nie zrobiono tyle jeśli chodzi o inwestycje w infrastrukturę drogową, jak obecnie – mówił podczas otwarcia ul. Kolejowej w Woli Uhruskiej Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego, który zapowiedział rychły remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 816 od początku Woli Uhruskiej do Uhruska.

Inwestycja będzie polegała na położeniu nowej warstwy asfaltu i będzie ukończona do połowy listopada br. W ubiegłym tygodniu odbył się przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Nowa nawierzchnia zacznie się na około 200 metrów przed szkołą w Uhrusku, a zakończy na początku ul. Chełmskiej w Woli Uhruskiej. (bm,816)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here