Każdy może zostać sponsorem

W czwartek zainaugurował działalność Klub 100. To inicjatywa Speed Car Motoru Lublin, która ma skupić wokół klubu osoby i firmy chcące wspomóc finansowo drużynę w rywalizacji w PGE Ekstralidze.


Program ma za zadanie zrzeszenie osób i firm chętnych wspomóc Speed Car Motor. W spotkaniu, które odbyło się w hotelu Mercure Unia, uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, które wydatnie pomogły lubelskiemu klubowi najpierw wywalczyć awans do Nice 1. Ligi, a następnie do PGE Ekstraligi.

– „Klub 100” to wspaniała inicjatywa. Lublin i województwo lubelskie stać na to, aby żużlowy Motor Lublin zafunkcjonował na dłużej w PGE Ekstralidze – wyznał podczas spotkanie Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. – Pamiętajmy, że bez pieniędzy w najlepszej lidze świata żaden klub się nie utrzyma. Gorąco wszystkich namawiam, aby ruszyli z pomocą dla tego klubu, ponieważ jest on wizytówką nie tylko Lublina, ale całego województwa lubelskiego – zaapelował marszałek.

Radość z faktu, że wokół Speed Car Motoru gromadzi się grono osób i firm skupionych w Klubie 100, wyraził także Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Gdy we wrześniu wraz z tysiącami kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich oglądałem awans do żużlowej Ekstraligi, czułem, że jesteśmy świadkami historii lubelskiego sportu, a zarazem narodzin nowego pięknego zjawiska, jakim jest ponowna moda na żużel w Lublinie. Jestem pewny, że z takim wsparciem i wspaniałymi kibicami żużlowcy będą z sukcesem rywalizować w Ekstralidze – dodaje prezydent Żuk.