Kickbokserki z Włodawy w kadrze narodowej

Wielki sukces włodawskiego sportu. Monika Konieczna i Dominika Jagiełłowicz będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w kickboxingu, które odbędą się we wrześniu w macedońskim Skopje. – Cały czas podwyższamy poprzeczkę i to są tego efekty – cieszy się trener Sylwester Protas.

Dwie zawodniczki z Włodawy znalazły się w reprezentacji Polski w kickboxingu. Są to Monika Konieczna w kat. 55 kg kadetów, która ma już za sobą pierwsze zgrupowanie kadry narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy w kickboxingu, które odbędą się we wrześniu w Macedonii w Skopje oraz Dominika Jagiełłowicz w kat 60 kg juniorek – mistrzyni Polski w wersji light-contact i wicemistrzyni Polski w wersji full-contact. – Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ MKS „Mechanik” Włodawa, klub kickboxingu i boksu „Skorpion” nie schodzi ponad postawioną sobie poprzeczkę, a nawet ją podwyższa. Wszystko to dzięki ciężkiej pracy zawodników, trenera oraz sponsorom i rodzicom wspierającym klub, a także dotacjom ze środków publicznych – mówi trener Sylwester Protas.
M Konieczna, jak i D. Jagiełłowicz mają już doświadczenie międzynarodowe. Pierwsza uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w Irlandii, a druga w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii w San Sebastian. Monika „Pit-bull” Konieczna osiągnęła w tym roku wiek, który pozwoli jej w końcu zadebiutować w walkach full-contact na ringu. Stanie się to już niedługo – w Nowym Targu, gdzie odbędzie się Puchar Europy. – Walki w ringu potwierdzą lub zaprzeczą czy Monika faktycznie jest tak mocna – mówi Protas. Przypomnijmy, że większość walk Monika zwyciężała przed czasem.
Dominika Jagiełłowicz – zdobywczyni trzech brązowych medali w Mistrzostwach Polski w 2016 r. w wersjach light-contact kick-light i full contact; obecnie Mistrzyni Polski light-contact i Wicemistrzyni Polski full-contact juniorek, członkini kadry narodowej.
Monika Konieczna – Mistrzyni Polski Kadetek 2016 oraz zdobywczyni Pucharu Polski 2016 Kadetek, uczestniczka Mistrzostw Świata w Irlandii. Niepokonana przez blisko 4 lata wśród kadetek. Większość walk zakończyła przed czasem, członkini kadry narodowej. Przydomek „Pitt-Bull”. Obecnie zwyciężczyni prestiżowego Polish Fighter Kids w Szczecina. Obie zawodniczki trenują w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Mechanik” Włodawa, sekcja Kickboxingu pod okiem trenera, Sylwestra Protasa. (b)