Kierowcy już zdejmują nogę z gazu

Do Lublina, i to do samego centrum, wrócił stacjonarny fotoradar i choć na razie jeszcze nie robi zdjęć, to już działa na wyobraźnię kierowców, którzy wyraźnie zwalniają widząc „żółtą skrzynkę” przy drodze.


Inspekcja Transportu Drogowego ustawiła nowe urządzenie przy południowej jezdni al. Solidarności, na łuku drogi przed skrzyżowaniem z ul. Lubomelską. Jak wskazują urzędnicy to bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie z powodu nadmiernej prędkości często dochodzi do wypadków i kolizji.

– Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat na tym ok. 200-metrowym odcinku drogi pojazdy zniszczyły 33 słupy oświetleniowe – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

– Lokalizacja fotoradaru w Lublinie została wskazana w analizie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego – dodają urzędnicy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Koszt urządzenia, które będzie w stanie dokonywać pomiaru prędkości i rejestrować pojazdy jednocześnie na czterech pasach ruchu wyniósł ok. 230 tys. zł. Termin jego ostatecznego uruchomienia nie jest na razie znany i zależy od czasu wykonania przyłączenia przez zakład energetyczny.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here