Kierownik cmentarza po linii partyjnej

Niedoszły burmistrz Rejowca Fabrycznego, Marek Parada, został kierownikiem Cmentarza Komunalnego w Chełmie. Parada, który przez lata zajmował się kowalstwem, wcześniej przez kilka miesięcy był zatrudniony w chełmskim Starostwie Powiatowym jako pracownik administracyjny.

Sprawdziły się nasze przypuszczenia. Marek Parada, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Rejowcu Fabrycznym, od 1 lipca br. zarządza Cmentarzem Komunalnym, wchodzącym w skład Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Parada w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko burmistrza Rejowca Fabrycznego.

Przegrał ze Stanisławem Bodysem różnicą zaledwie 20 głosów. Marek Parada jest kowalem. Przez wiele lat prowadził działalność gospodarczą związaną z tym fachem. Od 2014 r. pełni również funkcję radnego miasta Rejowiec Fabryczny.

Po jesiennych wyborach samorządowych`2018 Marek Parada, mimo braku wyższego wykształcenia, znalazł zatrudnienie w Starostwie Powiatowym w Chełmie, jako pracownik administracji. W marcu br. wziął urlop bezpłatny.

Parada na stanowisku kierownika Cmentarza Komunalnego zastąpił Waldemara Leonowicza, który z końcem kwietnia br. przeszedł na emeryturę. (s)