Kliknijmy na przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino

Budowa przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino kosztowała blisko 88 mln złotych. Droga została oddana do użytku pod koniec lipca ubiegłego roku, z trzymiesięcznym opóźnieniem

Budowa przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino została nominowana do prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019.


Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do ronda 100-lecia KUL, czyli o aleję Tadeusza Mazowieckiego. Jej fragment został otwarty latem ubiegłego roku i stanowi część wewnętrznej obwodnicy miasta. Kierowcy mogą nim dotrzeć np. do trasy ekspresowej prowadzącej do Warszawy. Inwestycja została nominowana do prestiżowego konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2019”, organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.

Jego celem jest „pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców”.

Do 6 maja mieszkańcy mogą oddać głos na budowę przedłużenia Bohaterów Monte Cassino. Trzeba wejść na stronę portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019. Zwycięzców poznamy podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach między 13 a 15 maja. GR