Na kolanach przed liderem IV ligi

Piłkarze Lublinianki w 13. kolejce spotkań IV ligi przegrali przed własną publicznością 0:3 z Chełmianką. Lider rozgrywek od pierwszej do ostatniej minuty górował nad podopiecznymi trenera Grzegorza Białka w każdym elemencie gry.
Goście już po kwadransie prowadzili 2:0. Najpierw w 7. minucie Michał Budzyński ograł doświadczonego Jacka Paździora i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Lublinianki. Dziewięć minut później próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zademonstrował Aleksiej Prytuliak, popisując się świetnym zagraniem do wbiegającego w „szesnastkę” Huberta Kotowicza. Były gracz Lewartu Lubartów, Górnika Łęczna i… Lublinianki, mimo że był mocno naciskany przez obrońcę gospodarzy, opanował piłkę i płaskim strzałem w długi róg zdobył gola. Grający bez Andrzeja Gutka zespół z Wieniawy nie był w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z rywalami. W pierwszej połowie oddali zaledwie jeden strzał z dystansu, który z łatwością obronił Damian Drzewiecki.

Wynik spotkania tuż po przerwie ustalił Prytuliak, który z 5 metrów wepchnął futbolówkę do siatki. Przegrywająca różnicą aż trzech goli Lublinianka starała się uzyskać choćby honorowe trafienie, ale chełmscy zawodnicy mocno wzięli sobie do serca słowa trenera Bożyka, który cały czas powtarzał: „gramy na zero z tyłu” i robili wszystko, by nie dopuścić do utraty bramki.

Lublinianka – Chełmianka
0:3 (0:2)
Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor, Stępień, Jezior – Skoczylas (66 Rovbel), Kamola (68 Ptaszyński), Prus, Sobiech, Stefański (87 Marzęda) – Kłyk (73 Okoń).
Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, Krzyżak, Krupski, Greguła – Kotowicz, Uliczny, Prytuliak (59 Koprucha), Kobiałka (83 Kuśmierz), Budzyński (73 Jabkowski) – Banaszak (46 Filipczuk).
Bramki: 0:1 Budzyński 7, 0:2 Kotowicz 16, 0:3 Prytuliak 50.
Żółta kartka: Rovbel (L). Sędziował: Przemysław Wróbel (Biała Podlaska). Widzów: 100.

Pozostałe mecze 13. kolejki piłkarskiej IV ligi: Kłos Chełm – Górnik II Łęczna 1:2 * POM Iskra Piotrowice – Polesie Kock 3:4 * Włodawianka Włodawa – Powiślak Końskowola 3:2 * Łada 1945 Biłgoraj – Stal Kraśnik 2:5 * Lutnia Piszczac – Tomasovia 1:4 * LKS Milanów – Unia Hrubieszów 1:3 * Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 1:0 * Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 2:1.
W tabeli rozgrywek z 37. punktami prowadzi Chełmianka przed Hetmanem Zamość (32).
Lublinianka z 15 punktami jest jedenasta. W następnej kolejce, 15 października, lublinianie zagrają na wyjeździe z Victorią Żmudź