Kolejna dyrektorska posada była na wyciągnięcie ręki…

Karol Tarkowski, były szef lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, choć wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala MSWiA w Lublinie, nie pokieruje tą lecznicą. – Kandydat wskazany przez komisję konkursową zrezygnował. W związku z tym, konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ MSWiA zostanie przeprowadzony ponownie – poinformowało nas biuro prasowe MSWiA.

Kariera Karola Tarkowskiego w szpitalnictwie i ochronie zdrowia trwa od dekady. Wcześniej jako ekonomista był m.in. prezesem Zarządu Księgarni Uniwersyteckiej Sp. z o.o. w Lublinie, kierownikiem Funduszu Pożyczkowego Fundacji OIC Poland udzielającej pożyczek na rozwój firmom z sektora MŚP, doradcą przy zakładaniu firm i poszukiwaniu źródeł finansowania. Z czasem zaczął specjalizować się w restrukturyzacji finansów służby zdrowia, przygotowując plany naprawcze dla m.in. szpitali w Chełmie, Puławach i Włodawie, które notabene dotąd nie zostały naprawione.

Jego powołanie w 2011 r. przez ówczesny Zarząd Województwa koalicji PO–PSL na fotel dyrektora mocno skonfliktowanego Okręgowego Szpitala Kolejowego była jednak sporym zaskoczeniem. Zgodnie z politycznym poleceniem przełożonych zlikwidował tę placówkę, która została wchłonięta przez Szpital Jana Bożego – gdzie Tarkowski został zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych.

Uwite gniazdko?

W 2016 roku Karol Tarkowski został dyrektorem lubelskiego oddziału NFZ. Niespodziewanie z końcem czerwca tego roku złożył rezygnację ze stanowiska. Nie chciał tłumaczyć jej przyczyny. W rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” zapowiedział jednak, że chce zostać w branży medycznej i ma już kilka ofert i pomysłów, ale jest również czynnym nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie i tam w najbliższym okresie będzie koncentrował swoją aktywność zawodową (niedługo po tym, w lipcu tego roku, Tarkowski obronił na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pracę doktorską z nauk o zdrowiu – dod. aut.).

Wyglądało jednak na to, że odchodząc z NFZ dyrektor mógł mieć już perspektywę nowego dyrektorskiego stanowiska w służbie zdrowia. 17 sierpnia rozstrzygnięty został ogłoszony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie, a komisja konkursowa wybrała kandydaturę K. Tarkowskiego.

Przez kolejne tygodnie MSWiA nie informowało jednak oficjalnie o wygraniu konkursu przez Tarkowskiego. Zresztą informacji o samym konkursie jak i jego rozstrzygnięciu, nie sposób było znaleźć, na stronie ministerstwa. Dopiero jak skierowaliśmy do resortu oficjalne pytanie o wyniki konkursu otrzymaliśmy odpowiedź, że „zwycięski kandydat wskazany przez komisję konkursową zrezygnował i w związku z tym, konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ MSWiA w Lublinie zostanie przeprowadzony ponownie”. O przyczynach rezygnacji biuro prasowe ministerstwa nie poinformowało, a nam z dr. Tarkowskim, nie udało się skontaktować. PAD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here