Kolejna dziupla odhaczona

Nie zdążył nawet wypakować towaru z samochodu. Zrobili to za niego funkcjonariusze z wydziału operacyjno-śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy w ubiegłym tygodniu weszli na posesję młodego chełmianina.

W zaparkowanym w garażu samochodzie znaleźli prawie 15 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 210 tysięcy złotych.

– Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była ukryta w pojeździe na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili również przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to: radiotelefony, telefony komórkowe, tablice rejestracyjne oraz pieniądze – mówi por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

Zatrzymany przed własnym domem 23-letni chełmianin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. Przed sądem odpowie za przestępstwo skarbowe, a do tego czasu ma pozostawać pod dozorem policji. Ma też zakaz opuszczania miasta. (pc)