Kolejne, celne uderzenie w narkomafię

Karabiny maszynowe, broń krótką, blisko pół tysiąca amunicji ostrej, laski dynamitu oraz pracującą pełną parą fabrykę metaamfetaminy odkryli lubelscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wrocławia.


– Wspólna realizacja lubelskich i wrocławskich kryminalnych oraz policjantów z Lubina  doprowadziła do ujawnienia na jednej z lubińskich ulic garażu, gdzie „pełną parą” pracowała linia produkcyjna metaamfetaminy. Pomieszczenie było specjalnie przystosowane do produkcji narkotyku. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej – działającą aparaturę, gotowy produkt w ilości ponad tysiąc porcji handlowych metaamfetaminy oraz szereg innych substancji, prekursorów i odczynników służących do produkcji narkotyków.

Podczas policyjnych działań, w pogotowiu byli również strażacy, gdyż chemiczne środki stosowane przy produkcji narkotyków w każdej chwili mogły grozić wybuchem. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn:  35-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, 35-letniego mieszkańca Legnicy i 50 – letniego mieszkańca powiatu średzkiego – informuje podkom. Anna Kamola z KWP Lublin.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Lubelscy kryminalni znani są w całym kraju z wyjątkowo precyzyjnych ustaleń operacyjnych. Niedawno podobnym sukcesem zakończyły się ich akcje na Mazurach i na Mazowszu. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here