Kolejne składowisko samochodowych śmieci

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o chamie, który wyrzucił w lesie pod Włodawą plastiki po demontażu samochodów. Podobne, tyle że o wiele większe składowisko odkryto w okolicach Urszulina. Czyżbyśmy mieli do czynienia z jednym sprawcą?

W czwartek (25 kwietnia) wójt gminy Urszulin, Tomasz Antoniuk otrzymał informację od sołtysa wsi Andrzejów, że w tej miejscowości nieustalona osoba nielegalnie wyrzuciła śmieci. Na wskazane miejsce udali się pracownicy Urzędu Gminy, którzy stwierdzili, że pomiędzy drogą gminną, a drogą powiatową w miejscowości Andrzejów faktycznie znajdują się duże ilości odpadów pochodzących w większości z rozebranych samochodów.

Sprawę jeszcze tego samego dnia zgłoszono na Policję. Uprzątnięciem odpadów będzie się musiał zająć urząd, a jeśli mundurowi nie znajdą sprawcy, zapłacą za to podatnicy. Dlatego tak ważne jest, by osoby, które mogą posiadać informację w tej sprawie podzieliły się nimi z policją bądź urzędnikami z Urszulina.

Niestety, do naszej redakcji płynie wiele sygnałów o tym, że w lasach i mniej uczęszczanych terenach powiatu ktoś notorycznie zostawia bardzo charakterystyczne odpady pochodzące z rozbiórki samochodów. W ostatnim numerze pisaliśmy o takim przypadku spod Włodawy, a mamy informacje, że przynajmniej dwa podobne składowiska były zorganizowane w okolicach Orchówka.

Po publikacjach i umieszczeniu zdjęć w sieci, składowisko zlokalizowane na południowych obrzeżach Włodawy oraz w Orchówku zostało uprzątnięte po tym, jak jeden z włodawskich portali zagroził sprawcy publikacją obciążających go dowodów. Czyżby więc do Andrzejowa trafiły właśnie te śmieci? Na razie nie wiadomo. Być może wątpliwości te rozwieje policyjne dochodzenie, które już wszczęto w tej sprawie.

A z naszej strony prosimy wszystkich Czytelników, by zwracali pilniejszą uwagę na to, kto i z czym wjeżdża do lasu. Zgłaszajmy też odpowiednim władzom wszystkie dzikie wysypiska oraz podejrzenia co do osób, które mogą zaśmiecać środowisko. Dbajmy o naturę! (bm)