Komisariat jak z bajki

Nowy budynek Komisariatu VI Policji prezentuje się okazale

Ponad 19 mln złotych kosztowała budowa nowego budynku Komisariatu VI Policji, który powstał przy ul. Gospodarczej 1B w Lublinie. 60 funkcjonariuszy tej jednostki przez kilkadziesiąt lat pracowało w koszmarnych warunkach, w wynajętych mieszkaniach na parterze bloku przy ul. Gospodarczej 2.


23 września dokonano uroczystego otwarcia nowego budynku Komisariatu VI Policji. Obiekt powstał na przekazanej nieodpłatnie przez miasto działce obok Dworca Północnego PKP. Jego budowa trwała od grudnia 2017 roku. Starania o zrealizowanie tej inwestycji rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. I są wielką zasługą lokalnych społeczników z Bronowic, którzy założyli społeczny komitet budowy nowego komisariatu. Na jego czele stanął Andrzej Szyszko, obecny przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

– Przez 14 lat, co miesiąc były organizowane różne spotkania. Dużo dróg musieliśmy wychodzić i się udało, bo poprzednie warunki były fatalne – przypomina Andrzej Szyszko. Społecznik apeluje o nowe radiowozy na potrzeby komisariatu oraz zwiększenie stanu osobowego jednostki.

Nadkom. Sławomir Włada, Komendant Miejski Policji w Lublinie podkreślał wagę społecznego zaangażowania mieszkańców przy tej inwestycji.

– Tylko wspólne działanie jest determinantem budowania lokalnego społeczeństwa. Sprawnie działająca policja pełni wiodącą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom – zaznaczył szef lubelskiej policji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Policji, podczas otwarcia nowej siedziby do jednostki niebawem dotrą dwa nowe pojazdy. Trwają przygotowania do zakupu w przyszłym roku dwóch radiowozów elektrycznych. Do tej pory lubelska policja nie użytkowała jeszcze takich aut.

W nowym komisariacie, poza podstawowymi pomieszczeniami przeznaczonymi do pracy funkcjonariuszy znajduje się także siłownia, magazyn dowodów rzeczowych i wyposażona w system audio-video sala narad. Sam budynek został także odpowiednio dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. VI Komisariat Policji obejmuje swoim zasięgiem działania: Bronowice, Tatary, Felin, Kośminek i Hajdów-Zadębie.

Marek Kościuk