Koncert dla Kacpra

Będą licytacje, kiermasz ciast, pokazy taneczne, popisy wokalne i mnóstwo dobrej zabawy – tak w telegraficznym skrócie można opisać wydarzenie, które już w najbliższą sobotę 14 kwietnia odbędzie się Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Wszystko po to, by wspierać chorego na białaczkę limfiblastyczną Kacpra Drzazgę.


14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbędzie się koncert dedykowany Kacprowi Drzazdze, 11-letniemu świdniczaninowi, który już trzeci raz musi stanąć do walki z białaczką. Nadzieją dla niego jest kolejny, drugi już, przeszczep szpiku kostnego. Aby był on możliwy, oprócz bloku chemioterapii, konieczne jest podanie kilku serii nierefundowanego leku Blincyto. Koszt leku to ponad 500 tys. zł. Na szczęście dzięki wsparciu wielu ludzi – mieszkańców Świdnika i regionu – za pomocą strony Fundacji Siepomaga.pl w rekordowo krótkim czasie udało się zebrać potrzebną kwotę.
„Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować Wam wszystkim i każdemu rycerzowi #armiiKacpra oddzielnie. Jesteście wspaniali. Dzięki Wam nasz Synek otrzyma lek (…). W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy od Was ogrom wsparcia, ciepłych słów, pomocy. Nie sposób wyrazić słowami naszej wdzięczności. Te wszystkie spotkania, rozmowy, setki wysłanych maili i smsów, te wszystkie wydarzenia, kwesty, kiermasze, zbiórki pieniędzy dla Kacpra – w kościołach, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach, sklepach, pokazach tanecznych i zawodach, poświęcony przez Was czas – za to wszystko z całego serca dziękujemy. I choć nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w pomoc Kacperkowi z osobna, to mamy Was w naszym sercu i pamiętamy. Dziękujemy Wam wszystkim” – napisali rodzice chłopca po zakończeniu zbiórki.
Choć pieniądze na lek udało się zebrać, pomoc dla Kacperka nie ustaje. Fundusze na jego dalsze leczenie i rehabilitację będą zbierane podczas sobotniego koncertu w MOK. Na scenie zaprezentują się The Deutryx, Back Stage, Ognisko Muzyczne, Wojciech Zwoliński i Mania Projekt, Studio Wokalne 24, dzieci z Przedszkola nr 5, Chór ze Szkoły Podstawowej nr 7, Ala Tarnowska, Gabriela Gumieniak, Teatr Maluch oraz Szmaragdy i Perełki ze Świdnickiego Zespołu Baletowego. Zobaczymy też Teatr Tańca Topaz, grupy taneczne z Miejskiego Centrum Profilaktyki, ZTN Mono z Mełgwi, ZTN Ambarass, Ole Babki!, ZTW Flex, ZTW Flex Mini oraz ZTN FUX. Początek godz. 10
Będzie także kiermasz ciast, licytacje, maraton zumby, Kangoo Jump, dmuchany plac zabaw (Skokoland) i wiele innych atrakcji.
– Szczególnie ciekawie zapowiadają się licytacje. Zdobyć będzie można np. wycieczkę po Ursusie, przejażdżkę lamborghini albo wycieczkę off-road’ową terenowym autem. Więcej szczegółów na razie nie zdradzamy. Zapraszamy na koncert – mówi Anna Broda, która koordynuje akcję pomocy Kacperkowi na terenie Świdnika.
Kacperkowi można pomóc także, przekazując 1 proc. podatku. W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904. Cel szczegółowy: 33668 Drzazga Kacper. Można także przekazywać wpłaty na konto Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, nr konta –
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, w tytule przelewu wpisując „33668 Drzazga Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Kacpra. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here