Koncerty jakich mało

Czy da się połączyć ulotność „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego i gorący rytm argentyńskiego tanga Astora Piazzolli? To trzeba usłyszeć i zobaczyć na scenie operowej CSK w marcu. A w kwietniu będzie tu hołd oddany Ennio Morricone przez innych znakomitych muzyków i śpiewaków.


Już 13 marca 2022 w Lublinie „Vivaldi i Piazzolla. Cztery Pory Roku” – koncert orkiestry kameralnej z Wiednia, w ramach krótkiego ich tournee po Polsce. Kilkunastoosobowa Morphing Chamber Orchestra współpracuje m.in. z Metropolitan Opera w Nowym Jorku i z takimi śpiewakami jak Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Orkiestra podjęła duże wyzwania wykonując szeroki wachlarz repertuaru począwszy od muzyki klasycznej, przez filmową, jazz po muzykę współczesną. Są również zdobywcami prestiżowej nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album Polski za Granicą realizując płytę „Desire”.

W ich lubelskim koncercie można sobie wyobrazić różne epoki, liczne miasta, mieć różne spojrzenia na otaczający nas świat. Sielski widok zmieniających się pór roku zawartych w muzyce Vivaldiego znajdziemy tu skontrastowany z wizją barwnego Buenos Aires, a to w twórczości Piazzolli pulsuje w rytm argentyńskiego tanga.

Przeżyjemy tzw. multivisual koncert, gdzie genialnym frazom muzycznym towarzyszą unikatowe obrazy: zawieszone nad sceną 5-metrowe maski weneckie. Ożywione światłem i efektownym mappingiem ukażą zmienne oblicza przyrody. To wszystko w ramach niezwykłych koncertów, jakie najpierw w Lublinie, a następnie 14, 16 i 17 usłyszymy również w Krakowie, Toruniu i Gdańsku.

Z kolei 21 kwietnia „The best of Ennio Morricone” – na tutejszej scenie zabrzmią najbardziej znane kompozycje mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone. Jego muzyka przez lata nie traci na popularności, ma rzesze wiernych fanów, zyskuje nowych. Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, jak: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone. Jego dorobek zawiera kompozycje do ponad 500 filmów, które przyniosły mu liczne Oscary i Złote Globy.

Hołdem dla wielkiego kompozytora jest koncert, w którym chór, soliści i orkiestra pod batutą Marcina Wolniewskiego zaprezentują słynne kompozycje mistrza muzyki filmowej. Wspaniałej muzyce będą towarzyszyć obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, również w tym przypadku zmieniając koncert w niezapomniane widowisko multimedialne. Projekt od kilku lat odnosi ogromne międzynarodowe sukcesy zdobywając uznanie publiczności w znamienitych salach koncertowych Europy, jak Filharmonia Berlińska, Royal Danish Theater w Kopenhadze, Kulturpalast w Dreźnie. Bilety do nabycia w KupBilecik: http://kbq.pl/65239, Eventim: https://www.eventim.pl. Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here