Koniec roku szkolnego dla sportowców

Finałowy turniej w koszykówce dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rozegrany w marcu, był ostatnim w tym roku szkolnym, w którym udało się wyłonić medalistów. Złoto zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 43 (na zdjęciu). W meczu o 1. miejsce podopieczne Krzysztofa Fita pokonały 60:25 rówieśniczki z SP nr 21. Do rywalizacji organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy Miasta Lublin oraz Urząd Miasta Lublin zgłosiło się 9 szkół.

Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy uczniowie z uwagi na epidemię koronawirusa powrócą do szkół. Wiemy już za to, że nawet gdyby zajęcia zostały wznowione, to sportowa rywalizacja w ramach współzawodnictwa szkół w Lublinie nie będzie już w tym roku szkolnym kontynuowana. Decyzję w środę ogłosił Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta.


– Mając na względzie obecnie panującą sytuację epidemiologiczną w kraju oraz decyzje władz centralnych w zakresie przedłużenia terminu zamknięcia placówek oświatowych Wydział Sportu postanowił o zakończeniu realizacji rozgrywek w ramach systemu współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2019/2020 – napisał w piśmie skierowanym do dyrektorów szkół i prezesów klubów dyrektor Jakub Kosowski.

W praktyce oznacza to, iż klasyfikacja generalna dla poszczególnych kategorii, w których toczyła się rywalizacja: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada, zostanie opracowana na postawie wyników rozgrywek, które zostały dotychczas przeprowadzone, niezależnie na jakim etapie zostały wstrzymane.

W przypadku ewentualnego powrotu uczniów do szkół nie będą podejmowane próby wznowienia zawodów, również w sytuacji, gdy do rozegrania zostały tylko finały. – Nie chcemy narażać zdrowia uczestników, w tym z uwagi na brak odpowiedniego przygotowania do rywalizacji – uzasadnia decyzję dyr. Kosowski, dodając że niezwłocznie po opracowaniu klasyfikacji generalnej, zostanie ona przesłana do analizy szkołom wraz z wyjaśnieniami dotyczącymi zasad przyznawanej punktacji.

Na razie, ze zrozumiałych względów nie znany jest termin uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół. KB