Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

(14 listopada) W Internacie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Gdy myślę Polska…”

Uczestnicy reprezentowali internaty z Chełma i okolic: Internat Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, Internat Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, Internat Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Bursę Szkolną im. Janusza Korczaka w Chełmie oraz Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

Gośćmi konkursu były: Krystyna Igras – pisarka, poetka i malarka, laureatka licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich oraz Anna Nazar – poetka a także malarka, która należy do Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” oraz Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”, gdzie w wolnych chwilach realizuje swoje pasje malarskie; Katarzyna Karamać – dyrektor ZSEiT w Chełmie oraz Małgorzata Kołodziejczyk – nauczyciel polonista.

Wyniki: 1. miejsce ex aequo przyznano Martynie Jaworskiej i Krystianowi Krawczyńskiemu z ZSEiT, 2. miejsce także ex aequo – Aleksandrze Rozwałko z Internatu ZSCKR w Siennicy Różanej oraz Magdalenie Kuśmierczuk z Internatu ZST, 3. miejsce – Julii Łukaszuk z Internatu IV LO. Jury przyznało także trzy wyróżnienia: Emilii Chmielewskiej z Internatu ZSEiT, Paulinie Hołowacz z Internatu ZST oraz Karolinie Palińskiej z Internatu ZSEiT.

Konkurs przygotowały wychowawczynie: Agnieszka Baran, Agata Włodarczyk, Beata Kondrasiuk. (mk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here