Kopciewicz sam odchodzi

Marcin Kopciewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowinach, złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Od miesięcy dyrektor był na zwolnieniu lekarskim.

Marcin Kopciewicz został dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Nowinach zaraz po wyborach samorządowych z 2014 roku, kiedy w powiecie władzę przejęło PSL. Kopciewicz przysłużył się partii, kandydując do rady powiatu z listy ludowców i ściągając na nią sporo głosów w Rejowcu Fabrycznym. Przez lata starosta chwalił jego pracę w Nowinach, a nawet stawiał za wzór menadżera, który potrafił wyciągnąć DPS z zapaści. Relacje starosty i dyrektora wkrótce trochę się popsuły.

A gdy we wrześniu 2020 roku z powodów zdrowotnych dyrektor poszedł na zwolnienie lekarskie, powiat zlecił w Nowinach kontrolę finansów i przetargów. I rzekomo w wielu dziedzinach dopatrzono się nieprawidłowości. Władze powiatu miały czekać z ich wyjaśnianiem do powrotu dyrektora, ale ten złożył podanie o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. – Rozumiemy trudną sytuację zdrowotną dyrektora i nie będziemy robić żadnych przeszkód – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski.

Nam M. Kopciewicz napisał, że stan zdrowia nie pozwala mu na pracę. A po dwóch operacjach czeka go jeszcze długa rehabilitacja. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here