Kradzież przystawki poruszyła serca ludzi

Policjanci odzyskali przystawkę do wózka inwalidzkiego skradzioną w miniony poniedziałek 25-letniej niepełnosprawnej kobiecie.


– Naszej koleżance z pracy skradziono wczoraj coś więcej niż urządzenie! Prosimy Was bardzo o udostępnianie tego posta jak największej liczbie osób, wierzymy, że jak sprawca zobaczy co tak na prawdę zabrał ruszy go sumienie – apelowali w mediach społecznościowych pracownicy Centrum Wózków Inwalidzkich. – Dla Wiolety urządzenie to było prawdziwym oknem na świat. To dzięki niemu miała możliwość dostawania się do swojej pierwszej w życiu poważnej pracy! Urządzenie w znaczny sposób przeciwdziałało wykluczeniu. Wiola, odkąd ma to urządzenie, przeprowadziła się do Lublina, po raz pierwszy w życiu mieszka sama i jest totalnie niezależna – kończyli apel.

Do kradzieży doszło w poniedziałek wieczorem przy Krakowskim Przedmieściu. 25-letnia mieszkanka Lublina pozostawiła przed wejściem do kościoła elektryczną przystawkę do wózka inwalidzkiego i sama udała się na modlitwę. Gdy wróciła, przystawki nie było. Kobieta powiadomiła policję. Straty oszacowano na 15,5 tysiąca złotych. Post Centrum Wózków Inwalidzkich w błyskawicznym tempie udostępniło ponad 600 internautów, specjalny materiał opublikowała telewizja Polsat.

– Sprawą zajęli się funkcjonariusze operacyjni z I komisariatu oraz z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu z komendy miejskiej. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie zbadali ślady pozostawione przez złodziei. Już we wtorek, w wyniku prowadzonych czynności policjanci odnaleźli skradzione mienie. Jak się okazało, sprawcy ukryli przystawkę za śmietnikiem w bramie – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Facebook rozgrzał się od podziękowań ze strony lubelskich osób niepełnosprawnych pod adresem Policji. Wyrazy wdzięczności przekazała mundurowym Pani Wioleta, która na wózku inwalidzkim porusza się od dziecka. Dzięki przystawce zyskiwał on funkcję wózka elektrycznego. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here