Kreatywne startupy poszukiwane

Do poniedziałku, 23 maja startupy z tzw. sektora kreatywnego mogą się zgłaszać do udziału w konkursie Creative Business Cup Poland 2022. Lublin jest partnerem krajowym wydarzenia.


Creative Business Cup to międzynarodowa inicjatywa skupiająca blisko 100 krajów z całego świata. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych startupów z tzw. sektora kreatywnego, a Lublin jest partnerem krajowym wydarzenia. – Organizacja krajowego etapu konkursu Creative Business Cup jest elementem wdrażania przez nas Strategii Lublin 2030.

Konsekwentnie budujemy kulturę przedsiębiorczości poprzez promocję Lublina, jako jednego z wiodących ekosystemów startupowych w Polsce – ocenił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, dodając, że „ma nadzieję, że tegoroczna edycja, wzorem poprzednich lat, spotka się z szerokim zainteresowaniem ze strony środowiska startupowego nie tylko z Lublina, ale również z innych regionów”.

Firmy mogą zgłaszać udział w konkursie do poniedziałku, 23 maja.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie WeDoLbn. Należy do niego dołączyć 5-minutową prezentację pomysłu z uzasadnieniem, dlaczego jest lepszy i bardziej nowatorski od innych rozwiązań.

Niezależnie od wyniku, uczestnicy dostaną indywidualną, ekspercką ocenę swoich pomysłów oraz wskazówki, które być może pozwolą rozwijać startupy. Z kolei podczas finału konkursu w duńskiej Kopenhadze, zwycięzcy krajowych edycji będą walczyć nie tylko o trzy nagrody finansowe, ale też o rozpoznawalność na rynku i finansowanie od zagranicznych inwestorów. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here