Kredyty gotówkowe a samochodowe – poznaj podstawowe różnice

Przymierzasz się do zakupu nowego auta, niestety nie masz wystarczającej ilości gotówki. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest pożyczenie pieniędzy. Pojawia się pytanie, czy ma to być tradycyjny kredyt, czy raczej kredyt samochodowy? Czym różnią się te rozwiązania? I na co zwracać uwagę przed takim finansowaniem zakupu pojazdu?

Kredyt gotówkowy a zakup auta

Jedną z opcji jest po prostu kupno pojazdu z środków pochodzących z kredytu gotówkowego. Wśród plusów takiego rozwiązania znalazł się m.in. krótki czas pozyskania pieniędzy. Poza tym fundusze te można przeznaczyć nie tylko na zakup auta, ale też na dowolnie wybrany przez siebie cel. Oprócz tego bardzo często kredyt gotówkowy wiąże się z uproszczoną procedurą, niekiedy wystarczy sam dowód osobisty.

Co ważne, kredyty gotówkowe zwykle wiążą się z innymi parametrami, mają różne aspekty wchodzące w skład finansowania.

Kredyt samochodowy – czy znasz jego zalety?

Opcją dedykowaną dla tych, którzy zainteresowani są zakupem auta, jest kredyt samochodowy. To rodzaj kredytu gotówkowego, który dopasowany jest do potrzeb kupującego nowy lub używany samochód.

Przykładem podmiotu oferującego taką możliwość jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Na plus są tutaj korzystne warunki finansowania. Zarówno dla tego, kto kupuje nowe auto, jak i dla tego, kto zdecydował się na samochód używany (np. z komisu, od osoby fizycznej, dealera lub z innego miejsca). Oprócz tego Santander Consumer Bank ma w swojej ofercie kredyt na motocykl.

Wśród zalet, które można tutaj wymienić, znalazły się: dogodny okres kredytowania (od 6 do 96 miesięcy), szeroki wybór rat (równe, malejące, raty balonowe), brak konieczności wpłaty własnej, przystępne procedury (opcja łączenia dochodów osób niespokrewnionych), możliwa jest ponadto akceptacja różnych źródeł dochodu, także tych z zagranicy. Wszystko zależy od wybranej oferty.

Dlaczego Santander Consumer Bank? Głównie, ponieważ jest to podmiot, który specjalizuje się w kredytach, ma tez bardzo duże doświadczenie, z którego każdego roku korzysta ponad 2000 000 Polaków. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. W roku 2019 było to Godło Super Marka dla kredytu samochodowego, które przyznane zostało po raz szósty z rzędu przez redakcję Biznes Trendy. Santander Consumer Bank to podmiot, któremu możesz zaufać!

Na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem kredytu na samochód?

Każdy, kto jest zainteresowany zakupem auta i wybiera między kredytem gotówkowym i kredytem samochodowym, przed podjęciem ostatecznej decyzji musi zadać sobie kilka ważnych pytań. A następnie ocenić, która z ofert będzie dla niego korzystniejsza. Wśród ważnych kwestii jest prawo własności takiego auta, a także długość okresu kredytowania oraz wysokość oprocentowania kredytu.

Artykuł sponsorowany