Kronika koronawirusa 25-29 maja

PONIEDZIAŁEK, 25 MAJA. Powiat włodawski już nie jest „zieloną wyspą”. Bez zakażenia Covin-19 trwał przez 70 dni (od dnia ogłoszenia stanu epidemii w kraju, 15 marca) – najdłużej w całym województwie lubelskim. Tego dnia ogłoszono, że pięć osób ma potwierdzone zakażenie, w tym trzy ze Śląska przebywające na kwarantannie w Okunince.

Mimo że w kraju nie spada liczba zachorowań, trwa odmrażanie życia publicznego. Ruszyły m.in. zajęcia w MDK-u, gdzie rozpoczęły się zajęcia indywidualne i w małych grupach. Zajęcia prowadzone są w określonym reżimie sanitarnym.

WTOREK, 26 MAJA. Gmina Hańsk w ramach projektu pozyskała dofinansowanie w wysokości 43 911 zł na zakup laptopów do Szkoły Podstawowej w Hańsku – z przeznaczeniem dla uczniów do nauki zdalnej. Za te pieniądze kupiono tylko 14 laptopów za ponad 3100 zł sztuka, podczas gdy powiat kupił podobne za 2200 zł sztuka.

CZWARTEK, 28 MAJA. Sesja Rady Miejskiej we Włodawie. Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy „normalna” – radni siedzą obok siebie na sali konferencyjnej, choć w większości w maseczkach i rękawicach.

PIĄTEK, 29 MAJA. Pojawiła się informacja, że być może wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski będzie rozdawał 1 czerwca o godz. 12 przed zakładem karnym we Włodawie kolejną partię (1300) maseczek wyprodukowaną w tym zakładzie przez więźniów. Otrzymają je I LO we Włodawie, SP nr 2 we Włodawie oraz MOPS i GOPS we Włodawie. Kolejny dzień spada liczba osób będących na kwarantannie domowej – jest ich w sumie (stan na godz. 13.00) 45.