Kronika policyjna

Motocyklem do rowu. W sobotę (22 lipca) motocyklista z Białej Podlaskiej wpadł do rowu. Wszystko działo się w Stulnie (gm. Wola Uhruska) na bardzo ostrym i niebezpiecznym zakręcie drogi wojewódzkiej 816. Motocyklista nie dostosował prędkości do warunków, zjechał na pobocze, a potem do rowu. Karetką pogotowia trafił do włodawskiego szpitala, ale nic poważnego mu się nie stało. Był trzeźwy.

Za szybko w zakręt. Zbyt duża prędkość była też przyczyną kolizji, do której doszło w piątkowy poranek (27 sierpnia) na drodze z Włodawy do Okuninki. Na ostrym zakręcie kierujący Renault Scenic mieszkaniec Włodawy na śliskiej nawierzchni nie opanował samochodu i przewrócił auto na bok. Kierowca wyszedł z wywrotki bez szwanku.

Jeden napluł, drugi wyzywał. Przed sądem staną wkrótce dwaj 19-latkowie z Łukowa, którzy w lipcu wypoczywali w Okunince. Mężczyźni są oskarżeni o znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Mundurowi zwrócili uwagę nietrzeźwym i agresywnie zachowującym się młodzieńcom. W zamian zostali obrzuceni wyzwiskami, a jeden z nich uderzony i opluty przez jednego z 19-latków. Krewkim łukowianom grozi do 3 lat więzienia.

Wykidajło z zarzutami. Zarzut uszkodzenia ciała usłyszał 29-latek z gminy Włodawa, który stał na bramce w jednym z klubów w Okunince. Mężczyzna jest podejrzany o pobicie jednego z klientów lokalu. Do awantury doszło w piątek (21 lipca). Ochroniarz nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że wykonywał jedynie swoje obowiązki, a to klient był pijany i agresywny. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Gość w dom, portfel zginął. Włodawscy kryminalni zatrzymali 18-latka z Włodawy, który we wtorek (25 sierpnia) ukradł portfel znajomej. Nastolatek kradzieży dokonał będąc w odwiedzinach u poszkodowanej. Uzyskane z przestępstwa pieniądze wydał na drobne przyjemności. Teraz z kradzieży będzie się spowiadał przed sądem. bm