Krótko z miasta i powiatu

PONIEDZIAŁEK, 6 LIPCA. Ciągle fatalna sytuacja hydrologiczna na j. Glinki, wędkarze, ochotnicy i straż wodna wyławiają dziesiątki kilogramów martwych ryb. Przyczyną jest brak tlenu w wodzie. Zakończył się proces konsultacji społecznych rewitalizacji włodawskiego czworoboku. Ważne uwagi mieli przede wszystkim „zieloni”, którzy zarzucili m.in. niezgodność wizualizacji z projektem.


ŚRODA, 8 LIPCA. Nieoczekiwana wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Poleskim Parku Narodowym. Prezydent w Zastawiu spotkał się z leśnikami, mówiąc, że uwielbia wypoczywać w lesie. Radni miejscy przyklepali na sesji nadzwyczajnej pomoc dla powiatu na przebudowę ul. Długiej.

CZWARTEK, 9 LIPCA. Wicepremier Jacek Sasin odwiedził Włodawę, gdzie przed ratuszem podpisano list intencyjny 9 samorządów dotyczący planów wydatkowania 230 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Chełm – Włodawa z odnogą do centrum miasta. Żołnierze WOT wyłowili z jeziora Glinki 250 kg martwych ryb. Są to jednak już resztki tych, które nie zostały rozłożone lub zjedzone przez ptaki. We Włodawie sztabowcy prezydenta RP rozwiesili jego banery na prywatnej posesji bez zgody właściciela, który zawiadomił policję.

PIĄTEK, 10 LIPCA. Ksiądz z Hanny, mający styczność z osobą zarażoną COVID19, z wynikiem negatywnym – mieszkańcy gminy odetchnęli z ulgą. Sesja absolutoryjna w gminie Hanna, co wyjątkowe – bez udziału pani wójt. Powiat włodawski z 35 osobami poddanymi kwarantannie domowej (24 – kwarantanna graniczna, 11 – medyczna).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here