Krwiodawcy dopisali

Tak udanej akcji w historii włodawskiego krwiodawstwa jeszcze nie było. Klub Honorowego Dawcy Krwi we Włodawie 7 grudnia zorganizował akcję „100 dawców na 100-lecie niepodległości”. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem życia tego dnia nie brakowało.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 56 osób, z których 50 zakwalifikowano do donacji. Byli wśród nich samorządowcy, m.in. starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński, dziennikarze, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie. Organizatorzy dziękują za tak liczny udział w akcji.

– Mimo że nie udało nam się osiągnąć magicznej liczby stu dawców, którą zawarliśmy w nazwie naszej akcji, w piątek został pobity kolejny rekord – mówi Tomasz Orzeszko, prezes włodawskiego KHDK.

Tego dnia na dawców oprócz tradycyjnego zestawu czekolad czekała gorąca grochówka i drobne upominki. Organizatorzy akcji dziękują za okazane wsparcie: Kołu Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie” za przygotowanie gorącego posiłku, firmie ECSP Group za pomoc finansową, firmom PPHU Gramar, H.P.U. SLAWEX Janusz Sławiński, Renjer Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jerzy Dybek za przekazanie artykułów spożywczych oraz Dariuszowi Koronie za wypożyczenie kuchni polowej. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here