Krwiodawcy wybrali prezesa

Klub Honorowego Dawcy Krwi we Włodawie wybrał swój zarząd. Prezesem jest Tomasz Orzeszko, zastępcą – Beata Szachoń. Do zarządu wszedł także Zenon Łysak.

Jakie cele stawiają sobie członkowie Klubu? – Przede wszystkim chcemy zachęcać mieszkańców Włodawy do pomocy innym poprzez regularne oddawanie krwi. Będziemy też obalać mity dotyczące krwiodawstwa i pokazywać korzyści z niego płynące – wyjaśnia T. Orzeszko
Kluby Honorowego Dawcy Krwi działają w wielu miastach w Polsce. Włodawski liczy na razie 17 osób, ale jest otwarty na nowych członków. Jednym z nich jest nawet burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
– Chcemy nieco zintegrować społeczność włodawskich krwiodawców. W naszym mieście jest wiele osób regularnie oddających krew, które serdecznie zapraszamy do zapisania się do Klubu Honorowego Dawcy Krwi – dodaje T. Orzeszko.
Szczegółowe informacje dotyczące włodawskich krwiodawców można znaleźć na facebookowym profilu Klubu. Dostępny jest tam również formularz zgłoszeniowy i dane kontaktowe dla nowych członków. (um)