Kryminalni poszukują kolejnych ofiar lubieżnego dentysty

Na policję zgłosiły się już trzy ofiary lubieżnego dentysty. Policja podejrzewa, że było ich więcej

Lubelscy śledczy gromadzą materiały obciążające 51-letniego dentystę, który przymuszał młodą pacjentkę do seksu oralnego podczas zabiegu w gabinecie stomatologicznym na lubelskich Rurach. Zgłosiły się kolejne dwie ofiary. Funkcjonariusze poszukują innych pokrzywdzonych kobiet z Lublina i Chełma.


Śledztwo rozpoczęto po zawiadomieniu 24-letniej lublinianki, która została napastowana przez stomatologa na początku sierpnia br. Dentystę poznała w jednym z lubelskich szpitali klinicznych. Mężczyzna zaproponował jej kontynuację leczenia w swoim gabinecie na lubelskich Rurach. Wizytę wyznaczył w sobotę wieczorem, na ostatni tego dnia termin.

Jak zeznała pokrzywdzona w trakcie zabiegu dentysta zaczął „zachowywać się dziwnie”. Nagle odszedł od fotela pacjentki, rozpiął spodnie i obnażył się, potem przemocą dokonał „ingerencji w sferę intymną pacjentki” – jak to opisano w policyjnych aktach. Nieoficjalnie wiadomo, że próbował zmusić pokrzywdzoną do seksu oralnego. Kobieta zdołała się wyswobodzić i przerażona wybiegła z gabinetu dentystycznego. Od razu zgłosiła się na policję i opowiedziała o horrorze jaki przeżyła. Po drodze otrzymała od lekarza jeszcze wiadomość SMS, w której przepraszał za to, że „pomylił wiertła”.

51-letni dentysta został zatrzymany przez policjantów. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Po nagłośnieniu sprawy na policję zgłosiły się dwie kolejne ofiary lubieżnika w białym fartuchu.

– Jak wynika, ze zgromadzonych w sprawie materiałów 51-latek przyjmował również w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego. Jego pacjentkami mogły być kobiety z różnych części województwa. W trakcie postępowania cały czas gromadzone są materiały dowodowe – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

– Wszystkie kobiety, które padły ofiarą przestępstwa seksualnego dokonanego przez zatrzymanego lub posiadają wiedzę w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ulicy Północnej 3 – pokój 191, telefon 47 811 57 27 lub z najbliższą jednostką Policji pod alarmowym numerem telefonu 112. Prosimy powoływać się na numer sprawy RSD-181/21 – dodaje komisarz Gołębiowski.

51-latkowi może grozić nawet do 12 lat więzienia.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here