Kryptowaluta przykrywką

We Włodawie zlikwidowano „salon”, w którym można było kupić kryptowalutę, czyli tzw. bitcoiny. Była to przykrywka dla działalności hazardowej, która odbywała się nie na automatach czy jednorękich bandytach, a w sieci internetowej.

Na początku lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Włodawie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. – W wyniku przeprowadzonych czynności w miejscowości Włodawa, w lokalu oferującym do sprzedaży kryptowaluty, oprócz bankomatu BITCOIN służącego do wpłat i wypłat środków pieniężnych, funkcjonariusze ujawnili dwa stanowiska komputerowe służące do nielegalnego hazardu – informuje Wojciech Kopeć z NOSG we Włodawie.

– Zostało to potwierdzone poprzez przeprowadzony eksperyment procesowy. Proces rozgrywania gier możliwy był po wpłaceniu środków pieniężnych do bankomatu BITCOIN. Gracz otrzymywał w zamian kupon z kodem, który następnie skanował za pomocą kamery komputera i w ten sposób uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. Wygrane pieniądze wypłacane były z bankomatu. W województwie lubelskim były to pierwsze działania przeprowadzone na tego typu urządzeniach umożliwiających prowadzenie gier hazardowych pod przykrywką zakupu kryptowaluty – dodaje Kopeć. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here