Krzysztof Grabczuk aktywny w sejmie

Chełmski poseł Krzysztof Grabczuk z Koalicji Obywatelskiej zabiegał w sejmie o podwyżki dla personelu medycznego i upomniał się o zwiększenie finansowania inwestycji drogowych w Polsce Wschodniej. Skrytykował rządzących za ustawę, która ma zapewnić urzędnikom bezkarność za łamanie prawa w imię walki z koronawirusem.

Krzysztof Grabczuk, poseł z Chełma, należy do najaktywniejszych parlamentarzystów w Koalicji Obywatelskiej. Na ostatnim posiedzeniu sejmu, w ubiegłym tygodniu, były marszałek województwa lubelskiego i eksprezydent Chełma trzykrotnie zabierał głos z mównicy sejmowej.

Najpierw upomniał się o Polskę Wschodnią – powiaty i miasta, takie jak Chełm, Krasnystaw, Włodawa czy Biała Podlaska. Grabczuk zabiegał o zwiększenie puli na inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych we wschodniej części województwa lubelskiego. – Infrastruktura w tej części kraju jest na dość niskim poziomie – podkreślał.

Chełmski poseł upomniał się też o wsparcie dla lotniska w Świdniku, które zaczyna tracić płynność finansową. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim okresie samorządy utraciły mnóstwo dochodów. W budżecie państwa powinny znaleźć się pieniądze, które zarówno będą gwarantowały rozwój inwestycji, jak również spowodują to, że inwestycje, które były wcześniej zaplanowane przez samorządy, nie wygasną – mówił Krzysztof Grabczuk.

Poseł Koalicji Obywatelskiej stanął też za personelem medycznym, który narzeka na bardzo niskie zarobki. – Musimy szanować wszystkich ludzi. W ostatnim okresie do mojego biura przyszły panie salowe. Narzekały, że o ile znalazły się fundusze na rekompensaty dla lekarzy i pielęgniarek pracujących w oddziałach zakaźnych, o tyle dla nich tych pieniędzy nie ma. Pamiętajmy również o nich. One wykonują bardzo ciężką pracę. Jeśli wychodzą różnego rodzaju rozporządzenia, pamiętajmy, żeby dotyczyły wszystkich osób, które pracują w służbie zdrowia – mówił Grabczuk.

Parlamentarzysta zapewnił, że będzie wspierał wszelkiego rodzaju inicjatywy i fundusze na rzecz służby zdrowia. – Wiem, że dzisiaj znajduje się ona w bardzo trudnej sytuacji. Nigdy w historii szpitale nie były tak zadłużone, jak są teraz. Personel szpitalny, medyczny starzeje się. Młodzi lekarze wyjeżdżają za granicę. Kolejki są coraz dłuższe. Niestety, w wielu wypadkach służba zdrowia – chodzi o specjalistów – jest dostępna tylko dla ludzi bogatych – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej.

Krzysztof Grabczuk nie omieszkał również zabrać głosu w trakcie debaty nad projektem ustawy, która ma zapewnić urzędnikom bezkarność za łamanie prawa w imię walki z koronawirusem. Jego zdaniem, ustawa jest skandaliczna. – To jest psucie państwa! To jest licencja na bezkarność, to jest legalizacja bezprawia! – wytykał z sejmowej mównicy poseł Grabczuk. – Zastanawiam się, jakie są jeszcze afery, o których my nie wiemy, ale w poszczególnych ministerstwach wiedzą, że te afery są, skoro PiS decyduje się na taką ustawę. Doczekaliśmy czasów, kiedy interes partii, w tym wypadku interes PiS, jest ważniejszy od interesu państwa i narodu. To jest skandal – podkreślał parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej. (jar)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here