Krzysztof Hetman w powiecie włodawskim

Krzysztof Hetman, eurodeputowany i „jedynka” Koalicji Europejskiej w najbliższych wyborach, odwiedził powiat włodawski. Towarzyszył mu starosta Andrzej Romańczuk.

Parlamentarzysta wizytę rozpoczął od OSP w Urszulinie, gdzie po jednostce oprowadzali go druhowie: Mariusz Kucharski, Ryszard Kiryk, Jan Lewandowski i Adam Panasiuk. Następnie spotkał się z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wytycznie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców Nasza Szkoła w Wytycznie oraz w Książnicy Pana Jana w Wytycznie z udziałem kierownika Wydziału Inwestycji UG Stanisława Artymiuka i kierowniczki biblioteki Barbary Wałeckiej.

Przy okazji Krzysztof Hetman zapoznał się z zarysem projektu partnerskiego gminy Urszulin, powiatu włodawskiego i Poleskiego Parku Narodowego „Budowa tras pieszo-rowerowych w otoczeniu Poleskiego Parku Narodowego”.

Po południu eurodeputowany wraz ze starostą Andrzejem Romańczukiem rozmawiał we Włodawie z mieszkańcami spotkanymi m.in. na miejskim deptaku. Rozdawał przy okazji krówki-hetmanki. Był zdecydowanie przychylnie przyjmowany, przy okazji okazało się, że jest osobą bardzo rozpoznawalną.