Ksiądz u biznesmenów

Gościem specjalnym spotkania Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego 7 marca w Hotelu „Focus” przy al. Kraśnickiej w Lublinie był znany polski kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz. Kilkudziesięciu lubelskich przedsiębiorców zainteresowanych stosowaniem etyki chrześcijańskiej w biznesie wysłuchało godzinnej konferencji księdza Piotra, której treść wpisana została w tematykę Wielkiego Postu.


Ks. Piotr Pawlukiewicz jest absolwentem teologii KUL, na którym uzyskał tytuł doktora, jest także absolwentem homiletyki (nauka o wygłaszaniu kazań) w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, oraz absolwentem retoryki, (nauki o pięknym i logicznym wysławianiu się) ukończonej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kapłan szybko zdobył sympatię przedsiębiorców. Tym bardziej, że jego uwagi o chrześcijaństwie w życiu codziennym były nie tylko wypowiadane piękną polszczyzną, ale również dlatego, że zawierały szereg humorystycznych akcentów i nawiązywał do konkretnych codziennych doświadczeń przeciętnych Polaków.
Uderzające poprzez swoją aktualność były szczególnie uwagi odnoszące się do ojcostwa. Problem zaburzonych relacji ojciec-syn we współczesnym świecie jest znany. Ks. Pawlukiewicz podjął go, jak można sądzić, ponieważ większość z przedsiębiorców obecnych na spotkaniu to oczywiście mężczyźni. Udowadniał, że autorytet ojca jest nie do przecenienia.
Po konferencji – katechezie nastąpiła krótka prezentacja uczestników i ich firm. Na finał było wspólne zdjęcie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, a potem kapłańskie błogosławieństwo udzielone lubelskim przedsiębiorcom. Monika Skarżyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here