Kto mieczem wojuje…

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia… W kampanii wyborczej Jakub Banaszek obśmiewał swoją rywalkę, Agatę Fisz, byłą już prezydent Chełma, że za jej rządów zabawę sylwestrową miasto organizowało w… nowy rok, a obchody rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej zamiast 1 września, dwa dni później. Sam natomiast jarmark wielkanocny zaplanował w dniach 3-4 kwietnia, choć tegoroczne święta przypadają dopiero na 12 i 13 kwietnia.

Uwagę na datę organizowanego przez miasto na placu Łuczkowskiego jarmarku wielkanocnego zwrócił jeden z byłych współpracowników Agaty Fisz, rządzącej miastem w latach 2006-2018. – Pamiętam, jak pan Banaszek drwił sobie z nas wszystkich, że Sylwestra zorganizowaliśmy w Nowy Rok. Nie dodał wtedy, choć doskonale wiedział, iż była to zabawa noworoczna, a nie sylwestrowa – podkreśla jeden z byłych współpracowników eksprezydent Agaty Fisz.

– Wykorzystał to jednak w swojej kampanii wyborczej. Wyszło tak, jakbyśmy na całą Polskę skompromitowali miasto. Zarzucił nam również, że rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej miasto obchodziło nie 1 września, a dwa dni później. Mówił, że to nie jest poważne, a sam natomiast tegoroczny jarmark wielkanocny na placu Łuczkowskiego organizuje w dniach 3-4 kwietnia, choć święta wypadają 12 i 13 kwietnia. A to jest poważne? Ludzie mają zrobić zakupy świąteczne 10 dni wcześniej?!

Już widzę, jak kupiona żywność, zwłaszcza wyroby wędliniarskie, przetrwa do świąt. Przede wszystkim świąteczna atmosfera udziela się wszystkim w wielkim tygodniu, po niedzieli palmowej, a nie przed – przekonuje jeden z byłych współpracowników A. Fisz. Sprawdziliśmy i, jak podaje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, tegoroczny jarmark wielkanocny na pl. Łuczkowskiego rzeczywiście odbędzie się ponad tydzień przed świętami.

W dniach 3 i 4 kwietnia od 10.00 do 18.00 będzie można kupić świąteczne potrawy, przetwory, ale również rękodzieło ludowe, wielkanocne stroiki czy lokalne napoje. Szkoda jednak, że urzędnicy nie wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i wzorem ubiegłych lat nie zdecydowali się na organizację jarmarku na placu tuż przed samymi świętami. Na zmianę decyzji jeszcze nie jest za późno… (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here