Kto otrzyma laur?

W poniedziałek, 11 marca, poznamy laureatów plebiscytu „Akademicki Laur Dziennikarski”. Uroczysta gala rozpocznie się o godzinie 16 w Trybunale Koronnym.


AKLAUD to ustanowiona pięć lat temu nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Wyróżnienia otrzymały już osoby znane w lubelskim środowisku, np. Piotr Zdanowicz, Alojzy Leszek Gzella czy Małgorzata Sawicka. Oprócz nagrody głównej wręczany jest tzw. Aklaud Młodych.

W tym roku do nagrody głównej nominowani zostali: Marek Skowronek, dr Joanna Sosnowska, Katarzyna Michalak i dr Małgorzata Żurakowska. W kategorii młodych nominowano Mateusza Kasiaka i Bartosza Koterbę. Ich sylwetki prezentujemy poniżej.

Po wręczeniu nagród odbędzie się debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”. Wezmą w niej udział m.in. profesor Iwona Hofman, dziekan Wydziału Politologii UMCS; profesor Karol Klauza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; Jerzy Szubiela, w przeszłości redaktor naczelny „Dziennika Wschodniego” czy Sylwia Szewc-Koryszko, naczelna „Kuriera Lubelskiego”.

NOMINOWANI DO NAGRODY GŁÓWNEJ

Dr Joanna Sosnowska – adiunkt w Katedrze Medialnej Komunikacji Społecznej na KUL, dziennikarka i dokumentalistka związana z Telewizją Polską.

Katarzyna Michalak – reportażystka i dziennikarka w Polskim Radiu Lublin oraz doktorantka w zakresie nauk o mediach na UMCS.

Dr Małgorzata Żurakowska – adiunkt w Katedrze Medialnej Komunikacji Społecznej na KUL, dziennikarka, lektor i publicystka w Polskim Radiu Lublin.

Marek Skowronek – redaktor naczelny Akademickiego Radia Centrum, od 1989 roku do 2016 roku, z niewielkimi przerwami, związany z Polskim Radiem Lublin.

NOMINOWANI W KATEGORII MŁODZI

Mateusz Kasiak – dziennikarz, prezenter, redaktor, reporter i wydawca związany z Radiem ESKA oraz stacjami NOWA TV i TV UMCS, doktorant w zakresie nauk o mediach na UMCS.

Bartosz Koterba – wykładowca Instytutu Dziennikarstwa KUL, redaktor Polskiego Radia Lublin, specjalista w zakresie nagrywania, produkcji i edycji dźwięku.

Grzegorz Rekiel