Kto zastąpi dyrektor I LO?

Teresa Mościcka jak powiedziała, tak zrobiła. Z końcem maja br. złożyła rezygnację z funkcji dyrektora I LO. W jej ślady poszli też wicedyrektorzy. Urzędnicy rozpoczęli poszukiwania następcy, ale póki co nikt nie pali się do objęcia wolnej od 1 września br. posady w „Czarnieckim”.

Po ośmiu latach kierowania jedną z największych chełmskich szkół ponadpodstawowych, I Liceum Ogólnokształcącym, Teresa Mościcka postanowiła zrezygnować z funkcji dyrektora. Pismo w tej sprawie złożyła w ostatnich dniach maja br., a ze stanowiska zamierza odejść z dniem 31 sierpnia br. Decyzję uzasadniała względami osobistymi.

Wraz z Teresą Mościcką rezygnację z pełnionych funkcji złożyli też wicedyrektorzy Robert Wojciechowski i Edyta Kowalczuk. Nie wiadomo jeszcze, czy prezydent ogłosi konkurs na dyrektora I LO, czy też powierzy obowiązki któremuś z pracujących w tej szkole nauczycieli. Jak ustaliliśmy, urzędnicy chełmskiego magistratu mieli sondować, kto z członków rady pedagogicznej z „Czarnieckiego” legitymuje się „podyplomówką” lub kursem z zarządzania oświatą. Pojawiła się nawet plotka, że w przypadku ogłoszenia konkursu rzekomo miałaby do niego przystąpić Edyta Chudoba, od kilkunastu lat dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, absolwentka I LO, jednak ona sama stanowczo temu zaprzeczyła. W samym środowisku oświatowym po cichu mówi się również, że nowy dyrektor „Czarnieckiego” może wywodzić się z chełmskiej delegatury kuratorium oświaty.

Znalezienie następcy Teresy Mościckiej nie będzie jednak takie łatwe. Niskie wynagrodzenia, jakie miasto oferuje dyrektorom, zwłaszcza dodatki motywacyjne, nie zachęcają nauczycieli do kandydowania w konkursach. (s)