Kurier lepkie rączki

Przywłaszczał sobie zamówienia. Tak dorobił się np. urządzenia do stylizacji włosów, zegarka i nowych słuchawek. Kurier-rabuś został zatrzymany, a za krętactwa słono zapłaci.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali w czwartek (23 stycznia) 24-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna był zatrudniony w lokalnej firmie świadczącej usługi kurierskie jako podwykonawca innej, znanej firmy kurierskiej.

– Przywłaszczał powierzone do dostarczenia przesyłki i, jak się okazało, z magazynu podbierał również te, które nie były przeznaczone dla jego rejonu – wyjaśnia modus operandi złodziejaszka podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W trakcie przeszukania mieszkania 24-latka policjanci znaleźli utracone mienie za około 700 zł: zegarek, suszarko-lokówkę i dwie pary słuchawek. – Zostały mu przedstawione zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu – wyjaśnia podkom. Czyż. (pc)