Kwadrat psich uciech

Nowy wybieg dla psów przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką

Wybieg dla psów powstał na terenach zielonych przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką. Został już udostępniony mieszkańcom. To dziesiąty tego typu obiekt w mieście.


Czworonogi mają do dyspozycji teren o powierzchni ok. 400 metrów kwadratowych. Do urządzenia wybiegu „wykorzystano istniejący trawnik”. Ma on kształt kwadratu, jest ogrodzony konstrukcją panelową z dwiema furtkami i śluzą. Zadbano także o elementy „małej architektury”. Na terenie wybiegu pojawiły się kosze na śmieci (w tym na psie odchody) i ławka, na której mogą odpocząć właściciele zwierząt. Na placu obowiązuje regulamin, z którym każdy użytkownik powinien się zapoznać.

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju mówi, że „wybieg to spełnienie oczekiwań samych mieszkańców”. – Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą się wybrać na spacer ze swoim pupilem. Środki na to zadanie przeznaczyliśmy z rezerwy celowej budżetu miasta będącej w dyspozycji rady dzielnicy Rury – tłumaczy Szymczyk.

Koszt urządzenia obiektu wyniósł 25 tys. zł. Wraz z udostępnieniem nowego terenu, do dyspozycji właścicieli psów w Lublinie jest już 10 wybiegów. – Pozostałe są zlokalizowane w Parku Ludowym (aż trzy, zostały oddane do użytku w 2020 r.), a także w pobliżu ulic: Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej oraz Wołyńskiej – wyliczają przedstawiciele Ratusza.TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here