Kwestarze wracają na Lipową

Jednym z najwierniejszych i najskuteczniejszych kwestarzy jest miejski radny Zbigniew Jurkowski. Na cmentarzu przy Lipowej można go spotkać od lat, a do jego puszki trafiło już ponad 100 tys. zł

Już niebawem Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, na cmentarzu przy ulicy Lipowej znów spotkamy wolontariuszy z puszkami zbierającymi datki na odnowę zabytkowych nagrobków. Organizatorzy zbiórki wciąż czekają na chętnych. Można zgłaszać się do piątku, 29 października.


To będzie już XXXV kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Jej organizatorem tradycyjnie będzie Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Lublina, powołany przez Stanisława Santarka, który przez wiele lat stał na jego czele, a teraz jest wiceprezesem.

Przez te lata Komitetowi udało się zebrać, głownie do puszek, bo można również przekazywać darowizny na jego konto w tym 1% podatku, grubo ponad 1,5 mln zł i odnowić na najstarszej lubelskiej nekropolii ponad 300 pomników. W ubiegłym roku zbiórka ze względu na pandemię wyjątkowo odbyła się w internecie, ale w tym roku na cmentarzu przy ul. Lipowej znów zobaczymy wolontariuszy z puszkami. Organizatorzy mają nadzieję, że nie zabraknie wśród nich znanych lublinian i młodzieży.

Kwesta potrwa od 30 października do 1 listopada i będzie prowadzona w godz. 8-18. Jak zapewniają wszystko odbywać się będzie z uwzględnieniem wytycznych sanitarnych – przed zbiórką każdy wolontariusz będzie musiał wypełnić ankietę o stanie zdrowia i poddać się badaniu temperatury ciała, a podczas samej kwesty obowiązywało będzie noszenie maseczki, a po jej zakończeniu kwestarze nie będą wchodzić do środka sztabu, który jak zwykle mieścić się będzie w siedzibie Radia Lublin, tylko będą oddawać puszkę w drzwiach.

Wciąż można dołączyć do grona wolontariuszy. Zgłoszenie przyjmowane są drogą mailową na adres kwesta@radio-lublin.pl (organizatorzy proszą o podanie daty i godziny, kiedy wolontariusze chcieliby odebrać puszkę i imienny identyfikator). Na kwestę można się zgłaszać do 29 października (do godz. 14). ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here