Lambert z brązowym medalem IMŚJ

Brytyjczyk Robert Lambert, jeden z bohaterów awansu lubelskiego Motoru do żużlowej PGE Ekstraligi, po raz drugi w karierze zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów!

Lambert miejsce na podium IMŚJ przypieczętował udanym występem w piątek, w zawodach w czeskich Pardubicach, gdzie zajął drugą lokatę, ustępując jedynie Bartoszowi Smektale z Fogo Unii Leszno.

W klasyfikacji końcowej IMŚJ Lambert zdobył 48 punktów, o 8 mniej od Smektały i o 6 mniej od drugiego Maksyma Drabika, ubiegłorocznego mistrza.

Wśród 24 sklasyfikowanych zawodników IMŚJ znalazło się jeszcze dwóch juniorów, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali Speed Car Motor Lublin. 11. pozycję z 14 punktami zajął Szwed Joel Kling. 14. z 9 punktami był Wiktor Lampart.