Laureatów Kryształowej Cegły poznamy dopiero wiosną

O tym do kogo trafią Kryształowe Cegły za 2020 rok dowiemy się dopiero, za trzy miesiące, pod koniec marca

Pandemia Covid-19 namieszała w jubileuszowej, 20. edycji konkursu „O Kryształową Cegłę” – na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Z uwagi na restrykcje dotyczące zgromadzeń, a także ograniczenia w przemieszczaniu się z Polski na Ukrainę i Białoruś Komitet Organizacyjny wstrzymał prace konkursowej kapituły oraz przesunął termin jubileuszowej gali o ponad trzy miesiące, z grudnia, na koniec marca przyszłego roku.


– Dotychczas członkom kapituły udało się dokonać wizji lokalnej i wstępnie ocenić zgłoszone w konkursie obiekty z Podkarpacia oraz część obiektów z Lublina – informuje inż. Kazimierz Widysiewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu i prezes PTM Lublin. – O wznowieniu prac kapituły i terminach wyjazdów na wizje lokalne zgłoszonych obiektów poinformujemy po zniesieniu obecnych restrykcji – dodaje.

Druga fala pandemii zmobilizowała organizatorów konkursu do rozszerzania działań.

– Wprowadzamy nową, atrakcyjną dla użytkowników Internetu formułę „Plebiscyt Internautów”, celem wyłonienia najlepszych inwestycji wśród zgłoszonych obiektów z Polski, Białorusi i Ukrainy podczas głosowania online. Taka forma rozszerzenia konkursu w jubileuszowym roku 20. edycji z pewnością przyczyni się do jego większej promocji i poszerzy krąg zainteresowanych w nowych regionach Środkowo-Wschodniej Europy – dodaje inż. Widysiewicz.

W związku z przesunięciem finałowej gali na 26 marca 2021 roku, organizatorzy konkursu przedłużyli także termin nadsyłania zgłoszeń do 31 grudnia.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz prezentacje zgłoszonych już do 20. edycji obiektów można znaleźć na stronie internetowej: ptm.lublin.pl BS