Lekcje odwołane, a impreza na całego

Chociaż zajęcia w Szkole Podstawowej w Wierzbicy znowu odwołano i to z powodu koronawirusa, to w szkole mimo to odbyła się duża harcerska uroczystość – mówią mieszkańcy. Na zdjęciach widać, że uczestnicy nie zawsze trzymali dystans i mieli założone maseczki. Ale w szkole aż takie rygory nie obowiązują.

22 lutego w Szkole Podstawowej w Wierzbicy obchodzono Dzień Myśli Braterskiej. To szczególna uroczystość obchodzona od lat przez harcerzy, zuchów i skautów. Tego dnia integrują się, odnawiają swoje przyrzeczenia a przy okazji spotkania organizują różne gry i zabawy. W imprezie brały udział drużyny harcerzy i zuchów działające przy SP w Wierzbicy.

– Pech chciał, że impreza wypadła 22 lutego a od 19 lutego zajęcia w szkole były odwołane z powodu koronawirusa – mówi nam jeden z rodziców i pyta czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby zabawę przełożyć? – Z powodu koronawirusa kontakt z urzędem gminy został ograniczony. Ale gdy chodzi o imprezy i zabawy, to wygląda tak, jakby obostrzenia i zakazy w Wierzbicy nie obowiązywały.

Faktycznie, w szkole jedna z nauczycielek miała pozytywny wynik badania na koronawirusa. Ale zajęcia nie były odwołane dla całej szkoły, a tylko dla uczniów dwóch zerówek i dwóch pierwszych klas, z którymi nauczycielka miała kontakt. Do końca minionego tygodnia (26 lutego) dzieci miały pozostać w domu. Natomiast pozostałe uczyły się stacjonarnie. Na relacji z imprezy, którą gmina udostępniła na facebooku, widać, że uczestnicy imprezy raczej stosowali się do sanitarnego reżimu. Może faktycznie nie zawsze trzymali dystans czy zakładali maseczki, ale w szkole aż takie rygory dzieci nie obowiązują. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here