Lepsi z każdym rokiem

Drużyna ALPHA Team reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie zapisała na swoim koncie kolejny sukces. Tym razem w robotycznym turnieju FIRST LEGO League zajęła czwarte miejsce, będąc o krok od awansu do półfinału ogólnopolskich rozgrywek.

Reprezentanci Włodawy z każdym sezonem w rankingu turniejowym plasują się coraz wyżej. 11 stycznia drużyna ALPHA Team, w skład której wchodzą: Hubert Niewiadomski, Maciej Olszewski, Marcin Kanarszczuk, Krzysztof Szostakiewicz, Filip Cykier, Miłosz Stelmasiewicz i Michał Józefczuk, uczestniczyła w największych zawodach regionalnych FIRST Lego Legue w Kraśniku.

Turniej składał się z czterech konkurencji: RESEARCH PROJECT – projekt badawczy, TEAMWORK – pracy w zespole, ROBOT GAME – gry robotów oraz ROBOT DESIGN – konstrukcja robota. Rywalizowało 18 drużyn z całej Polski. W kategorii ROBOT GAME drużyna z Włodawy zajęła wysokie drugie miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej, gdzie bierze się pod uwagę wszystkie kategorie turniejowe, uplasowała się na czwartym miejscu, zabrakło niewiele by awansować do półfinałów Polski.

FLL to międzynarodowy konkurs robotyki i automatyki mobilnej skierowany do uczniów w wieku od 10 do 16 lat. U jego podstaw leży idea rozbudzania wśród młodych ludzi autentycznego zafascynowania światem nauki i nowych technologii, rozwijania ich umiejętności pracy zespołowej oraz kompetencji społecznych. Stawianie ambitnych wyzwań w przyjaznej, naukowej atmosferze skłania uczniów do myślenia jak inżynierowie i badacze.

Co roku FIRST LEGO League prezentuje nowe i ekscytujące wyzwanie, w tym roku temat dotyczył miasta przyszłości CITY SHEPER (miasto przyszłości), który rozpalał umysły młodych twórców. Trenerem drużyny jest Mariusz Józefczuk – nauczyciel informatyki w MDK. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here