Lepsza praca to lepsze życie

Targi Pracy otworzył Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego

Ponad 60 instytucji, przedsiębiorstw i firm wzięło udział w Lublinie w Targach Pracy. Piątkowa impreza w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej, podobnie jak poprzednie edycje, cieszyła się dużym zainteresowaniem poszukujących zatrudnienia oraz chcących doskonalić i podnosić swoje kompetencje zawodowe.


– Lepsza praca to lepsze życie – mówił podczas targów do ich uczestników Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa Lubelskiego. – Samorząd województwa podejmuje i będzie podejmował działania na rzecz przedsiębiorców i osób poszukujących pracy, tak by gospodarka w regionie rosła w siłę – zapewnił wicemarszałek.
Na odwiedzających targi czekały nie tylko oferty pracy przygotowane przez uczestniczące w imprezie instytucje i firmy – m.in. Departament Informatyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie szukał: programistów, analityków IT, testerów i dokumentalistów, ale także niezwykle ciekawe warsztaty organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy oraz ambasadę Kanady.
Specjaliści z WUP podpowiedzieli osobom, które chciałyby wyjechać do pracy za granicę, co muszą wiedzieć i zrobić, by uniknąć ewentualnych rozczarowań czy wręcz kłopotów. Zaprosili także do Sfery Kariery, gdzie pokazali, jak wyzwolić się z ograniczających schematów myślenia, a także z innej perspektywy zaprezentowali świat związany z życiem zawodowym.
Przedstawiciele ambasady Kanady mówili o możliwości imigracji i pracy tymczasowej w kraju klonowego liścia. Podczas prezentacji zostały omówione zagadnienia związane z możliwością osiedlenia się w Kanadzie, a także kwestie związane z otrzymaniem zezwolenia na pracę. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here