Leśna Koza wyróżniona

Na piątkowej (30 września) gali konkursu „Ekolubelskie 2020” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poznaliśmy laureatów tego prestiżowego plebiscytu. Oprócz zwyciezców kapituła wskazał też trzy wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do Beaty Perepeczo z powiatu włodawskiego.

Pani Beata wraz z mężem Romualdem prowadzi gospodarstwo ekologiczne specjalizujące się w hodowli kóz i wyrobie serów z ich mleka. „Leśna Koza”, bo tak nazywa się ich przedsięwziecie, jest coraz bardziej popularnym i rozpoznawalnym miejscem na mapie Lubelszczyzny. W Konstantynie (gm. Hanna) powstają wspaniałe wyroby serowarskie, ale też ekologiczne mleko, serwatka, czy jogurt naturalny. Co ważne, wszystkie produkty z gospodarstwa państwa Perepeczo mają odpowiedni certyfikat, który jest gwarantem i jakości, i ekologicznego pochodzenia.

Dlatego nie dziwi wskazanie kapituły konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski, która wyróżniła panią Beatę w konkursie „Ekolubelskie 2020”. Dzień później, w sobotę (1 października) pani Beata opowiadała o swoich produktach na antenie telewizji lubelskiej w programie „Między Wisłą a Bugiem”. (bm,fot. perepeczo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here