Leśniowice zamknęły, Dubienka otwiera

Ze względu na epidemię Urząd Gminy Leśniowice pozostaje zamknięty dla interesantów. Obsługa prowadzona jest telefonicznie, z wyjątkiem pilnych spraw. Z kolei w Urzędzie Gminy Dubienka po ponad dwóch tygodniach wznowili obsługę bezpośrednią, ale z zasadami ostrożności.

Odkąd wybuchła epidemia, nie było w Urzędzie Gminy Leśniowice tak alarmującej sytuacji, jak ostatnio. Przez cały rok nie borykano się tu z zakażeniami. Ale niedawno u dwóch pracowników potwierdzono Covid-19. Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, postanowiła zamknąć od 16 kwietnia urząd dla interesantów. Wydała komunikat, że ich obsługa będzie prowadzona telefonicznie – bez możliwości wejścia do budynku z wyjątkiem pilnych spraw z zakresu Urzędu Stanu Cywilnego. W pozostałych kwestiach urzędnicy proszą o kontakt telefoniczny lub drogą mialową. Większość spraw można też załatwić korzystając ze skrzynki ePUAP, a dokumenty można też składać do urny ustawionej przed urzędem. Zasady te wciąż obowiązują.

– W trosce o zdrowie mieszkańców myślę, że do końca miesiąca ta obsługa będzie musiała tak wyglądać – mówi wójt Jabłońska. – Do urzędu wpuszczamy tylko w najpilniejszych sprawach. Część urzędników pracuje zdalnie, pozostali stacjonarnie. To pierwsza taka sytuacja u nas odkąd wybuchła epidemia.

Najważniejsze numery telefonów do leśniowickich urzędników: Urząd Stanu Cywilnego – tel. 82 567 54 29, podatki – tel. 82 567 54 93, rolnictwo – w sprawie śmieci, wycinki drzew, warunków zabudowy – tel. 82 56754 91, pozostałe sprawy pod nr tel. 82 567 54 94.

W Dubience już otwierają

Podobna sytuacja była wcześniej w Dubience. Komunikat o zamknięciu urzędu dla petentów wydano tam 8 kwietnia. Tamtejsi urzędnicy przez ponad dwa ostatnie tygodnie też obsługiwali interesantów zdalnie. Ale od 26 kwietnia się to zmieni. Wznowiono bezpośrednią obsługę mieszkańców gminy Dubienka, ale w miejscu tej obsługi może przebywać jedna osoba. Obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. Urzędnicy wciąż zachęcają do kontaktu telefonicznego i elektronicznego. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here