Lubella królową makaronów

Otarcie fabryki Lubelli przy ul. Wrotkowskiej w Lublinie

Lubella uruchomiła przy ul. Wrotkowskiej w Lublinie nową fabrykę. Znany w Polsce producent makaronów umacnia swoją pozycję na rynku.


– Lubella to firma o dużym znaczeniu w tym regionie. Ostatnie inwestycje pozwoliły nam stworzyć nowe miejsca pracy dla 60 osób, głównie mieszkańców Lublina i okolic. Obecnie zatrudniamy ponad 460 osób – mówił na otwarciu hali Andrzej Gąsiorek, wiceprezes zarządu Lubelli.

– To marka ważna dla naszego regionu również ze względu na zaawansowaną infrastrukturę. Lubella jest dziś najnowocześniejszą firmą w Europie produkującą wyroby mączne, nie tylko makarony – mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Budowa kompleksu produkcyjno-magazynowego pochłonęła 130 mln zł. Dzięki niemu Lubella będzie w stanie produkować 170 tys. ton produktów zbożowych rocznie. Pomieści w swoich magazynach 40 tys. palet. Wyroby składowane są na dwunastu.

Grupa Maspex zainwestowała przez ostatnie 15 lat w lubelską firmę ponad 400 mln zł.

– Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nowoczesne technologie, którymi dysponuje, pozwalają tworzyć nam nowe produkty dopasowane do trendów rynkowych i potrzeb konsumenckich. Inwestycje w obszar logistyki to nasza przewaga w handlu. Dzięki nim będziemy mogli dostarczać nasze produkty szybciej i sprawniej – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes Maspexu.

Lubella słynie na całą Polskę z produkcji makaronu. W swoich wyrobach ma też m.in. płatki „Mlekołaki”, mąkę oraz paluszki „Lubelskie”. BCH