Lubelskie Cup Tomasz Wójtowicz zaprasza

Jednym z partnerów Lubelskie Cup Tomasz Wójtowicz zaprasza jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, odpowiedzialnego w Urzędzie Marszałkowskim za sport, do imprezy nie trzeba było długo przekonywać. – Sport to jedna z najlepszych i najtańszych form promocji – mówi wicemarszałek Grabczuk, przed laty wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Każda złotówka wydana na sport zwraca się kilkukrotnie – dodaje Grabczuk (na zdjęciu w środku podczas „roboczego” spotkania z Tomaszem Wójtowiczem, wicestarostą świdnickim Waldemarem Białowąsem i Wiesławem Pawłatem z „Gazety w Lublinie”, który pisze książkę o naszym wielkim mistrzu siatkówki).

Tomasz Wójtowicz, jeden z najlepszych w historii polskiej siatkówki zawodników, złoty medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, 22 września skończy 65 lat. Nasz mistrz urodziny obchodzić będzie z przyjaciółmi i kibicami na sportowo!


19 września w nowej hali I LO przy ul. Gen. Okulickiego w Świdniku odbędzie się mecz, w którym LKPS Politechnika zmierzy się z Legią Warszawa.

Dzień później, w hali Globus, jubileusz uczczą Asseco Resovia Rzeszów i Czarni Radom, zespoły występujące w Polskiej Lidze Siatkówki.

Pomysł na pierwsze ze spotkań, w którym w Świdniku zagrają zespoły z Lublina i Warszawy, zrodził się w głowie Waldemara Białowąsa, wicestarosty świdnickiego.

– Tomasz Wójtowicz rozpoczynał przygodę w MKS Lublin, potem grał w AZS, z którego trafił do Avii. To występując w Świdniku, wypłynął na szersze wody, trafił do kadry seniorów, z którą odnosił tak piękne sukcesy. Do Legii z kolei przeszedł z Avii w 1978 roku i grał w zespole ze stolicy przez pięć lat. Potem wyjechał do Włoch, gdzie w 1985 roku z Santal Parma zdobył Puchar Europy Mistrzów Klubowych – w taki sposób Waldemar Białowąs tłumaczy, dlaczego urodziny odbędą się także w Świdniku. Mecz LKPS – Legia rozpocznie się 19 września w hali I LO o godz. 18:30. Wstęp wolny. 20 września w Lublinie, jubilata uczczą z kolei czołowe zespoły Polskiej Ligi Siatkówki. W hali Globus zagrają byli wielokrotni mistrzowie kraju, drużyna Asseco Resovia Rzeszów i Czarni Radom. Impreza odbywać się będzie pod nazwą Lubelskie CUP Tomasz Wójtowicz zaprasza. – Oczywiście na urodzinach Tomasza Wójtowicza, legendy lubelskiego sportu i polskiej siatkówki, zawodnika nominowanego do najlepszej „8” siatkarzy świata i amerykańskiej galerii siatkarskich sław Volleyball Hall of Fame, nie może zabraknąć województwa lubelskiego, stąd też Lubelskie znalazło się w nazwie imprezy i wspiera to wydarzenie – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Zapraszam serdecznie kibiców do hali Globus. Podziękujmy mistrzowi za te wspaniałe występy, którymi nas raczył przed laty – dodaje Krzysztof Grabczuk, były wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Lubelskie Cup Tomasz Wójtowicz rozpocznie się 20 września w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie o godzinie 18:30. Bilety w cenie 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) oraz 5 zł grupowy (dla dzieci i młodzież, grupy pow. 10 osób) można kupić w Internecie na stronie www.kupbilet.pl oraz w salonach EMPiK. bas