Lubelskie jednym z liderów innowacyjności

Lubelskie zajęło piąte miejsce w rankingu „Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów”.


Od trzech lat czołowa piątka najbardziej innowacyjnych województw pozostaje niezmienna. W tym roku jednak nastąpiły zmiany na podium. Województwo pomorskie wyprzedziło mazowieckie i małopolskie. Przed lubelskim, na czwartym miejscu, ponownie uplasowało się dolnośląskie.

Lubelskie należy do regionów, które od roku 2010 w największym stopniu poprawiły swój potencjał innowacyjności. Stolica województwa jest jednym z największych w Polsce ośrodków akademickich, co sprzyja budowie kapitału ludzkiego. Znajduje to odzwierciedlenie w relatywnie wysokiej aktywności regionu w zakresie innowacji.

Lubelskie zajmuje piąte miejsce pod względem nakładów na badania i rozwój, jak też liczby uzyskanych patentów. W ostatnich latach Politechnika Lubelska jest uczelnią, która zgłasza najwięcej patentów. W 2016 r. dokonała 117 zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych. Pod względem uzyskanych patentów i praw ochronnych zajmuje w kraju wysokie, piąte miejsce.

Województwo lubelskie to także region z najwyższym w Polsce odsetkiem innowacyjnych firm w przemyśle, a także czwartym z najwyższym udziałem przychodów netto ze sprzedaży produktów wytwarzanych przed podmioty zaliczanych do wysokiej i średniowysokiej techniki.

Szczegółowe wyniki rankingu znajdują się w raporcie na stronie: https://www.bankmillennium.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here