Lubelskie uczelnie w czołowej „10” rankingu MEN

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało zestawienie uczelni najbardziej obleganych w tym roku przez maturzystów. W czołówce znalazły się dwie szkoły wyższe z Lublina – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

UMCS zajął siódme miejsce wśród uniwersytetów oraz 15. w ogólnym zestawieniu dotyczącym najczęściej wybieranych przez kandydatów (w przeliczeniu na jedno miejsce) na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Wynik 4,2 jest nieznacznie gorszy od Uniwersytetu Warszawskiego (4,8) czy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (4,5). Najtrudniej w tym roku maturzystom było dostać się na Politechnikę Gdańską (8,2), Politechnikę Warszawską (7,7) oraz Politechnikę Poznańską (6,2).

WSEI w Lublinie, w skali całego kraju, zajęła z kolei 10. miejsce wśród uczelni niepublicznych prowadzących nabór na studia stacjonarne (1 745 osób) i niestacjonarne (2 497).

W roku akademickim 2021/2022 na uczelnie niepubliczne, na I rok studiów przyjętych zostało ogółem 105 510 osób. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów znalazły się informatyka, zarządzanie, ekonomia, psychologia, jak również pielęgniarstwo oraz logistyka. Wszystkie te kierunki dostępne są w ofercie edukacyjnej WSEI. LK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here