Lublin chce jeździć na prąd

Lublin ma wzbogacić się o 96 stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Projekt ich lokalizacji został już upubliczniony przez ratusz. Trwają konsultacje społeczne.


W Lublinie ma się pojawić 96 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na każdej mają się znajdować dwa stanowiska, co daje łącznie 192 „punkty”. Najwięcej, bo aż 6 stacji, ma stanąć przy ulicy Stadionowej, co daje 12 „punktów do ładowania”.

Ratusz przedstawił projekt lokalizacji stacji do ładowania. – Niniejszy plan dotyczy budowy 192 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, brakujących do osiągnięcia wymogu ustawowego 210 punktów na terenie Lublina – czytamy w projekcie. Chodzi o to, że w Lublinie znajduje się obecnie 18 „ogólnodostępnych punktów ładowania”. Ogólnopolskie przepisy wymagają, aby było ich 210. Taka liczba powinna zostać osiągnięta do końca 2020 roku…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here