Lublin jest przyjazny seniorom

Lublin jest miastem przyjaznym seniorom – to wnioski płynące z przedstawionego raportu „Dobre praktyki w samorządach 2021”.


Dokument został przygotowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Opisuje pozytywne działania z polityki prorodzinnej, które zostały ocenione jako „wspierające codzienne funkcjonowanie rodzin”. Wśród wyróżnionych w dokumencie miast znalazł się Lublin.

– W raporcie szeroko opisane zostały działania na rzecz seniorów oraz dużych rodzin. Autorzy dokumentu zwracają uwagę na powołanie Rady Seniorów Miasta Lublin oraz pełnomocnika prezydenta ds. seniorów, organizację „Miejsce Przyjazne Seniorom” czy działalność licznych klubów seniora. Wśród przywilejów dla lubelskich dużych rodzin wymienione zostały ulgi w opłatach za odbiór śmieci – wyliczają przedstawiciele Ratusza.

Monika Lipińska, zastępca prezydenta ds. społecznych oceniła, że „wyróżnienie, które miasto otrzymało potwierdza, że lata naszej intensywnej pracy przynoszą wymierne efekty, a wysiłek wkładany w udoskonalanie i rozwój polityki rodzinnej, pozostaje na najwyższym poziomie”.

– Dzięki dostosowaniu wdrażanych przedsięwzięć do lokalnych potrzeb i uwarunkowań, Lublin stał się przyjaznym środowiskiem rozwoju dla rodzin oraz miejscem opieki i wytchnienia dla seniorów. Cieszę się, że Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” docenił nasze działania skierowane do lubelskich rodzin – mówi Monika Lipińska.

ZDR to stowarzyszenie, które od 2007 r. wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej. Podejmuje działania na rzecz „uwzględnienia w prawodawstwie Polski i Unii Europejskiej słusznych interesów rodziny”. Związek formułuje opinie na temat powstających ustaw i rozporządzeń; inicjuje, organizuje i wspiera projekty oraz rozwiązania, które uwzględniają interesy dużych rodzin. Jednym z ostatnich jest tzw. certyfikacja samorządów przyjaznych rodzinie, w ramach którego swój akces złożył Lublin. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here